Akce Společně pro bezpečnější Ostravu nabídne atraktivní program pro děti i veřejnost

Stalo se již tradicí, že koncem června pořádá Dům kultury Akord V Ostravě Zábřehu preventivní akci s názvem Společně pro bezpečnější Ostravu. Nejinak tomu bude i tento rok. V pátek 20. 6. 2014 v 9:00 hodin se před Akordem a jeho bezprostředním okolí sejdou a představí všechny složky Integrovaného záchranného systému (Policie ČR, Městská Policie Ostrava, Hasičský záchranný sbor ČR, Záchranná služba, Celní správa, Horská služba, Vazební věznice Ostrava a další).

Diváci se mohou těšit na bohatý program, který je určen nejen pro širokou veřejnost, ale hlavně pro děti, mládež a studenty školou povinné, u nichž se volnější předprázdninové období přímo nabízí k aktivnímu a užitečnému vyplnění posledních vyučovacích hodin tohoto školního roku.

Na programu budou ukázky unikátních způsobů zásahů a záchranářských technik využívaných k záchraně lidského života, k vidění budou preventivní stany, ve kterých se děti i dospělí seznámí nejen s prací všech přítomných složek, ale také s nástrahami každodenního života. Zábavnou formou tak všechny přítomné složky poukáží na bezpečné chování doma, na silnici, ve škole apod. a upozorní na možná nebezpečí. Návštěvník bude vtažen do děje pomocí vědomostních soutěží a her a interaktivně se také zapojí do dění. V případě zájmu si může vyzkoušet laserovou střelnici, dopravní trenažéry, simulátor nárazu a mnoho jiného. Např. Český červený kříž zájemcům namaskuje zranění a děti mohou vyzkoušet své dovednosti na dopravním hřišti s moderními dětskými dopravními prostředky.

Na dopolední akci volně navazuje akce odpolední, která začne ve 14:00 hodin opakováním dynamických ukázek pod názvem SLAVNOSTI OBVODU OSTRAVA-JIH. Oběma akcemi provede populární TV moderátor Roman Svoboda známý z pořadu Na stopě.

Vstup na obě akce je zdarma.

Program

Hlavní scéna – nám. SNP
9:00 Zahájení
9:05–9:30 Taneční výstupy – děti, mažoretky Stars Ostrava
11:00–11:40 Ukázky bezpečnostních složek: Vazební věznice, Celní správa a další

14:00 Ukázky bezpečnostních složek: Vazební věznice, Celní správa a další
14:30 Taneční výstupy – děti, mažoretky Stars Ostrava
15:00 Dětský pěvecký sbor Mrňousci
15:15 Klauni z Balónkova: Veselá křižovatka
16:00 Aerobik klub Akord
16:05 Pěvecké sbory Ko-Ko a Čemu-ni
16:25 Slovo starosty
16:30 JARDA WALDA MATUŠKA
17:45 Skupina HEC

Parkoviště u vodního areálu
9:15 Policejní pejsci
9:40–11:00 Akční ukázky
Vyproštění osoby z havarovaného vozu
Hasičský zásah u hořícího auta

14:25–15:45 Akční ukázky – zopakování dopoledního programu
15:45 Ukázka hasičského sportu

Letní zahrada
16:00 Divadélko Smíšek: Popletená opičí pohádka
17:15 Tulák / folk&country