Aplikace Smog Alarm ostravského sdružení Čisté nebe zabodovala v celorepublikové soutěži

Mobilní aplikace SmogAlarm občanského sdružení Čisté nebe minulý týden sklidila úspěch u odborné veřejnosti. Aplikace pro operační systém Android a iOS, která informuje uživatele o aktuálním stavu ovzduší a byla veřejnosti představena v listopadu 2011,  si vysloužila již desítky tisíc stažení (23 840 stažení pro Android, další tisíce stažení ve verzi pro iOS) a je velmi kladně hodnocena samotnými uživateli (např. na Google Play je aplikace v Android verzi hodnocena více jak čtyřmi hvězdičkami z celkových 5). Nyní aplikace sklidila úspěch i ve dvou celorepublikových soutěžích.
2. místo v kategorii Nejlepší internetový projekt (soutěž Být vidět)

Fórum dárců vyhlašuje každoroční soutěž neziskových organizací a nadačních fondů s názvem Být vidět. Jak uvádějí organizátoři „smyslem soutěže je ukázat, jak co nejlépe zaujmout a upoutat dárce a veřejnost o charitativní projekty, a to mnohdy s velmi nízkým rozpočtem.“ Z celkového počtu padesáti přihlášek se SmogAlarm umístil na skvělém druhém místě v kategorii Nejlepší internetový projekt.

4. – 6. místo v kategorii Aplikace pro veřejnost (soutěž Společně otevíráme data)

Fond Otakara Motejla, který spravuje Nadace Open Society Fund Praha letos poprvé vyhlásil soutěž Společně otevíráme data. Z celkových pětadvaceti přihlášených aplikací se SmogAlarm umístil na 4. – 6. místě v kategorii Aplikace pro veřejnost. Aplikace tím, že využívá data Českého hydrometeorologického ústavu, přispívá k osvětě o společenském významu otevřených veřejných dat.

smog