Architekt Marek Štěpán, autor ostravského kostela svatého Ducha, bude přednášet v Ostravě

Architekt Marek Štěpán, autor ostravského kostela svatého Ducha, bude v Antikvariátu a klubu Fiducia přednášet ve čtvrtek 17. května  od 18 hodin na téma Duchovní brownfield – aneb o sakrální architektuře, Ostravsku a kostele sv. Ducha. Architekt Marek Štěpán se se svým ateliérem zapsal do paměti odborné veřejnosti zejména jako tvůrce sakrálních staveb. Kromě ostravského kostela svatého Ducha postavil třeba Kostel sv. Václava v Sazovicích, který se loni ocitl v TOP 10 výběru nejlepších světových staveb roku
2017. V Ostravě jsou nesou jeho rukopis rekonstrukce kostela sv. Václava, sv. Kateřiny v Hrabové, aktuálně navrhuje biskupskou hrobku v katedrále. Jeho kostely se podle odborníků vyznačují klidem, pokorou a vyrovnaností. Přesto jsou velkolepé a mají neopakovatelnou atmosféru.
Zajímavým projektem je také jeho koncept svobodného domu Freedomku, který se sériově vyrábí a prodává v Evropě. Místo si můžete rezervovat na tel.: 596117312 nebo osobně v antikvariátu (Mlýnská 2, Ostrava 1) vždy v pracovní dny od 10 do 18 hodin.