Archiv představí ostravské sportovní plakáty první poloviny dvacátého století

Ostravský archiv zve na tradiční zářijovou výstavu s názvem Sportovní plakát aneb Po šichtě za sportem, která představuje pestrou nabídku ostravských sportovních podniků v průběhu 1. poloviny 20. století.
Výstava je dalším pomyslným kamínkem zapadajícím do mozaiky akcí pořádaných v rámci titulu Ostrava evropské město sportu. Jejím cílem je upozornit na velmi zajímavou a pestrou škálu sportovních plakátů, které tvoří nedílnou součást historické paměti města uchovávané v Archivu města Ostravy. Je ovšem nejen poutavou prezentací jednoho z typů archivních pramenů, ale jejím záměrem je také poukázat na širokou paletu sportovních akcí, jaká se nabízela veřejnosti na dnešním území města v průběhu první poloviny 20. století. Každá z inzerovaných „akcí z plakátu“ je doplněna aktuální zprávou z tehdejšího denního tisku, případně i vyznačením místa na mapě, kde se konala. Díky tomu návštěvníci např. zjistí, kde bylo situováno hřiště SK Moravská Ostrava na ulici 28. října, nebo polohu původního letiště v Hrabůvce.
Slavnostní zahájení se koná v úterý 2. září 2014 v 15.00 hod. ve vestibulu Nové radnice. Výstava je veřejnosti volně přístupná sedm dnů v týdnu, v pracovní dny od 8.00 do 19.00, v soboty a neděle od 9.00 do 19.00 v době od 3. do 30. září 2014.