Aréna má pět nominací na Ceny divadelní kritiky 2015, s Ostravou se váže celkem sedm nominací

Komorní scéna Aréna získala rekordních pět nominací na Cenu divadelní kritiky 2015, přičemž vedle pražského Divadla v Dlouhé získala jen ona tento vysoký počet nominací.  Po lednovém úspěchu, kdy inscenace hry Tomáše Vůjtka Slyšení v režii uměleckého šéfa KSA Ivana Krejčího získala titul Inscenace roku 2015 v rámci ankety Divadelních novin, dál pokračuje v dobře našlápnutém roce, o čemž svědčí i fakt, že je nominována také na Divadlo roku 2015. Osmnáct nominací se váže na pražské scény, sedm na ostravské, dvě na Kladno a jedna na Brno a Ústí nad Labem – z Ostravy je nominován i Václav Kořínek za hudbu kinscenaci Doktor Faustus v Národním divadle moravskoslezském a Robert Finta taktéž z Národního divadla moravskoslezského jako Talent roku.

Cena divadelní kritiky je výroční cena za umělecké výkony v rámci českého divadla, udělovaná od roku 2014 na základě hlasování kritiků. Anketu mezi kritiky pořádá a ceny uděluje časopis Svět a divadlo (SAD). Cena plynule navázala na Cenu Alfréda Radoka v situaci, kdy Nadační fond cen Alfréda Radoka po ročníku 2013 ukončil její udělování.

Nominace Komorní scény Aréna:
SLYŠENÍ v kategorii Nejlepší inscenace roku 2015
MAREK CISOVSKÝ v kategorii Mužský herecký výkon roku 2015 za roli A. Eichmanna v inscenaci Slyšení
KOMORNÍ SCÉNA ARÉNA v kategorii Divadlo roku 2015
SLYŠENÍ v kategorii Nejlepší poprvé uvedená česká hra roku 2015
ŠTĚPÁN KOZUB v kategorii Talent roku 2015

Hlasování v anketě časopisu Svět a divadlo se zúčastnilo 71 kritiků.  Ceny budou slavnostně předány v neděli 20. března v 16:20, po představení Libozvuky, v Divadle Minor.

marek