Cenu Komedie roku 2014 získalo Divadlo Petra Bezruče za hru Můj romantický příběh

Cenu Komedie roku 2014 získala 2. února na 15. ročníku přehlídky divadelních komedií Grand Festival smíchu v Pardubicích hra Daniela C. Jacksona Můj romantický příběh. Se souborem Divadla Petra Bezruče z Ostravy představení nastudoval režisér Daniel Špinar. V Pardubicích hra bodovala i v dalších třech kategoriích. Cenu za nejlepší ženský herecký výkon festivalu si odnesla Tereza Vilišové za roli Amy. Komedie dostala také cenu odborné poroty a cenu studentské poroty.

Ocenění za nejlepší mužský herecký výkon patří Michalovi Dlouhému v roli Charlese Smithe v komedii Listopad, kterou přivezlo v režii Petra Svojtky Divadlo ABC Praha. Tato hra se stala rovněž Komedií diváků.

Počtvrté v historii festivalu byla vyhlášena Cena Genia smíchu, která je oceněním za mimořádný přínos v herectví, režii či jiné oblasti divadelnictví komediálního žánru v posledních letech. Tentokrát ji akademie složená z kritiků, divadelních publicistů a teoretiků udělila Davidu Drábkovi za výjimečné autorské inscenace představení Velká mořská víla a Jedlíci čokolády s přihlédnutím k zpracování Figarovy svatby, Romea a Julie a Richarda III.

Grand Festival smíchu v soutěžní části každý rok představuje divákům sedm vybraných veseloher a divadelních souborů. Souběžně se koná nesoutěžní část přehlídky na vedlejší scéně.

(null)