Cenu Petra Parléře 2013 získal architekt Kamil Mrva

Prestižní Cenu Petra Parléře v letošním roce získal architekt Kamil Mrva, který začínal před lety v ostravské architektonické kanceláři Atos 6 .  Cenu získal za revitalizaci náměstí Budovatelů a ulice 5. května v Sokolovu.
Hodnocení poroty: Návrh úpravy náměstí Budovatelů v Sokolově vyznívá na první pohled čistě a jednoduše. Využívá základní výrazové prostředky vycházející z původní kompozice prostoru náměstí. Z původního čtvercového rastru dlažby vychází veškerá geometrie prostoru. Rozšířením chodníků a úpravou komunikací a potřebných parkovacích míst získávají chodci na náměstí lepší podmínky pro každodenní užívání prostoru. Odstranění parkování a průjezdu před Hornickým domem v čele náměstí a rozšíření vstupního schodiště pomáhá zdůraznit pozici dominantní stavby z 20. let a zároveň přirozeně vytváří stupňovité hlediště i scénu pro slavnostní i všední chvíle.
Nové stromy zjemňují velkoryse dimenzovaný prostor a společně s novostavbou objektu v jižní hraně náměstí vytvářejí příležitosti pro zastavení a odpočinek. Výtvarná úroveň všech navrhovaných prvků rozhodne o kvalitě výsledku. Úspěch realizace bude záležet na precizním provedení všech detailů, které mohou místu dodat osobitost a soudobost.

 

Podrobnosti a vizualizace naleznete zde: http://www.cenapp.cz/cz/index.php?page=cena-petra-parlere/xi-rocnik-souteze/ocenene-navrhymrva