Cestovatelsko-hudební festival Jarní ozvěny opět v Ostravě

Již dvanáctý ročník cestovatelsko-hudebního festivalu Jarní ozvěny se uskuteční od 11. do 13. února v ostravském Planetáriu, klubu Parník a v kině Vesmír. Zahájení se koná ve čtvrtek 11. února v Planetáriu, Petr Sedláček a Jiří Čvanda představí vodáckou výpravu do Slovinska, Jan Balák projekt Albánská výzva zaměřený na pomoc albánské vesnici a značení turistických tras v Albánii. Program zakončí Karel Janků přednáškou o zrodu nových paraglidistů – Od malých krůčků po velké přelety.

V pátek v klubu Parník vystoupí ostravská trampská skupina Tempo di vlak spolu s Acoustic Irish – skupinou hrající irskou a skotskou hudbu s nádechem beskydských hor. Program bude doprovázen projekcemi slideshow Robina Hilla z cest po USA, Austrálii, Řecku a Africe.

Hlavní sobotní program v kině Vesmír má být podle pořadatelů mimořádně pestrý. Zážitkem pro všechny návštěvníky se mají stát stereofotografické 3D projekce Marka Audyho a Matěje Boháče z Albánie a Kašmíru a nebude chybět ani tradiční vodácký blok věnovaný splouvání řek v Evropě (Radim Ptáček) i na Aljašce a Yukonu (Marek Srba) nebo sjezd Grand Canyonu v USA Marka Hýži. Program doprovodí projekce krátkých slideshow z Ukrajiny, Portugalska, Finska, Rumunska a dalších zemí.
Zajímavé budou přednášky Ladislava Zibury o jeho cestě do Jeruzaléma za 40 dní nebo ostravského studenta Lukáše Matějčka o jeho půlročním pobytu v Asii. Stopováním po Africe návštěvníky provede Silvestr Szabó a cestami na sever Ruska a do rumunského Banátu Ivo Dokoupil.

Cestovatelský program doprovodí koncert skupin Hrnek a Dominika. V předsálí bude k vidění výstava velkoplošných fotografií autora Vinceho nazvaná Staré trampské časy.

Více informací o programu najdete zde: http://www.ozvenyostrava.cz/program/

image