Cykloslezan na Moravské stezce – výstava fotografií novináře Jana Krále

Velkoformátové barevné fotografie ostravského novináře a fotografa Jana Krále budou k vidění v Literární kavárně Academia na Masarykově náměstí v Moravské Ostravě. Vernisáž se koná v pondělí 11. ledna 2016 v době mezi 17. a 19. hodinou. „Výstavu tvoří dvě desítky fotografií, které vznikly během pětidenního putování mezi slezským Jeseníkem a jihomoravským Mikulovem. Cestu jsem absolvoval začátkem července 2015 s kolem, stanem, spacákem a také zrcadlovkou na zádech,“ říká o projektu autor fotografií Jan Král.

Výstava má v Ostravě premiéru. Moravská stezka pro cyklisty mezi Jeseníkem a Mikulovem vede podél řeky Moravy a měří zhruba čtyři stovky kilometrů. A protože Jan Král žije ve Slezské Ostravě, sám se nabídl název výstavy: Cykloslezan na Moravské stezce. „I když jedete sám, vlastně nikdy sám nejste. Neustále se potkáváte s nějakými lidmi, žasnete, jak dobře může být v Tvarůžkové cukrárně v Lošticích, v Expozici Karla Kryla v Kroměříži nebo v jakémkoli vinném sklepě, kterému se prostě nedá vyhnout,“ uvádí Král o tom, jaké je cykloputování napříč Moravou. Výstava je doplněna o přiložené návody, jak projít výstavu i jak se vydat na celou Moravskou stezku. Včetně výpočtu finančních nákladů a jiných nezávazných doporučení.

Jan Král /1967/ působil od roku 1990 jako novinář v Moravskoslezském dni, Českém deníku a v České televizi. V letech 2002 – 2009 byl moravským zpravodajem Lidových novin v Ostravě. V současné době pracuje jako redaktor a fotograf pro Ostravský informační servis a pro městský obvod Slezská Ostrava.

Výstava potrvá do 30. ledna 2016.

PozvánkaKrál