Den otevřených dveří Českého rozhlasu Ostrava

Český rozhlas slaví letos kulaté jubileum – je to 90 let, co se z plátěného stanu na poli v Praze-Kbelích ozvalo první „Haló, haló“. Právě k výročí regulérního rozhlasového vysílání, které bylo zahájeno 18. května 1923, se naše ostravské studio Českého rozhlasu připojí k celorozhlasovému Dni otevřených dveří.

Den otevřených dveří Českého rozhlasu Ostrava se uskuteční v sobotu 18. května od 09:00 hodin. Průvodci z řad programových pracovníků vás provedou jednotlivými nahrávacími a reportážními studii, vysvětlí vám, jak se vyrábí pořady, jak funguje vysílací technika, zjistíte, jak rozhlas vysílá přímé přenosy z exteriéru.

Samozřejmě se dostanete také do studia, odkud se vysílá a do newsroomu zpravodajů. Dále se můžete těšit na vystoupení Cimbálové muziky Konopjan, milé dárečky, tváře známých hlasů a chybět rozhodně nebude posílání písniček a pozdravů přímo z vysílacího studia.

Poslední návštěvníky rozhlas přijme ve 14:00.

Večer od 18:00 pak proběhne v  hudebním Studiu 1 ČRO Ostrava koncert Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů. Vstupenky v ceně 100 korun budou k dostání v obvyklých ostravských předprodejích a  v rozhlase na recepci.

 

Zdroj: http://www.rozhlas.cz/ostrava/neprehlednete/_zprava/zveme-vas-na-den-otevrenych-dveri–120647rozhlas5