Devátá Literární sprcha na Dole Michal

V úterý 25. listopadu se bude konat už podeváté Literární sprcha, pořad věnovaný autorskému čtení. Od 18 hodin vystoupí v řetízkové šatně Dolu Michal básník Adam Borzič a básnířka Alžběta Stančáková. Své verše představí také začínající autor a výtvarník Jiří Zavřel. Mezi básněmi protančí tanečnice Tereza Dvořáková. Program večera bude netradičně zahájený čtením v trolejbuse.

„Mám radost z toho, že Adam Borzič a Alžběta Stančáková přijali naše pozvání. Borzič v Ostravě poprvé představí knihu Počasí v Evropě, za kterou byl nominovaný na ocenění Magnesia Litera. Stančáková letos debutovala knihou Co s tím, bývá ale považovaná za jednu z velkých básnických nadějí. Autorské čtení v industriálních kulisách ukáže pestrost současné poezie,“ řekla Zuzana Vodehnalová, která je hlavním organizátorkou kulturního života na Dole Michal.

„Literární sprcha“ je série autorských čtení, která byla zahájena v loňském roce. I díky tomu, že do Ostravy přivádí ty nejzajímavější současné prozaiky a básníky, se těší z rostoucí přízně publika.

„Letos naposledy nastoupí autoři na literární směnu v  řetízkové šatně Dolu Michal. Program večera ale zahájíme už čtením během nedlouhé cesty trolejbusem. Návštěvníky proto budeme čekat už v 17:30 na zastávce Husův sad,“ řekl Jan Nemček, který bude akcí provázet.

Spolu s Adamem Borzičem a Alžbětou Stančákovou vystoupí také mladý ostravský autor a výtvarník Jiří Zavřel. Dosud nepublikoval a tak bude autorské čtení jednou z prvních příležitostí poznat jeho tvorbu.

Další informace:

Jan Nemček, organizátor

GSM: +420 732 348 027

e-mail: jan.nemcek@email.cz

http://www.facebook.com/LiterarniSprcha

Zuzana Vodehnalová, organizátor

 

 

IMG_2773.JPG