Dvě nominace na cenu Thálie pro Ostravu, sedm herců je v širší nominaci

Mezi 24 umělci navrženými za umělecké výkony v roce 2014 na cenu Thálie jsou i Hana Fialová a Tomáš Savka z Národního divadla moravskoslezského. Laureáty vyhlásí Herecká asociace na večeru v Národním divadle (ND) 28. března už podvaadvacáté. Nominace dnes na tiskové konferenci v Praze oznámili šéfové odborných porot.

Výroční ocenění se udělují v činohře, opeře, baletu a v muzikálu a operetě za mimořádné jevištní výkony v inscenacích, které vznikly na českých jevištích. Nejvíce nominací získali umělci z pražského Národního divadla (sedm) a Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni (tři). Po dvou nadějích mají Národní divadlo moravskoslezské Ostrava (NDM), Jihočeské divadlo České Budějovice, Městské divadlo Brno, Švandovo divadlo v Praze a Divadlo Hybernia díky produkcím Musical Production a Pixa-pro. Stranou pozornosti porot nezůstaly ani výkony v Moravském divadle Olomouc a v pražských divadlech v Řeznické, na Vinohradech a Hudebním divadle Karlín (HDK) – získaly po jedné nominaci.

Z ostravských divadel je nominována Hana Fialová za roli v muzikálu Edith a Marlene Národního divadla moravskoslezského a Tomáš Savka za roli v muzikálu Evita, taktéž z dílny Národního divadla moravskoslezského.

Širší nominaci získali herci Sylvie Krupanská za roli Štěpánky Kyliánové v inscenaci Petrolejové lampy (Divadlo Petra Bezruče), Josef Kaluža za roli Raula v inscenaci Komorní scény Aréna Krajní meze, Ivan Dejmal za roli Gerharda v inscenaci Za vodou (NDM), David Viktora za roli Paula v inscenaci Večeře (NDM) a Dušan Urban za roli Vladimíra v inscenaci Čekáni na Godota (Divadlo Petra Bezruče). Za balet je v širších nominacích Olga Borisová-Pračiková za roli Sylfidy v inscenaci La Sylphide (Národní divadlo moravskoslezské) a tanečník Po-Ju Lin za roli Jamese taktéž v inscenaci La Sylphide.

(null)