Festival folklorních souborů s mezinárodní účastí Folklor bez hranic 2014

Ve dnech 11. – 15. srpna 2014 pořádá občanské sdružení Folklor bez hranic Ostrava spolu se Souborem lidových písní a tanců Hlubina festival městských folklorních souborů s mezinárodní účastí Folklor bez hranic Ostrava 2014. Vedle folklorních souborů a muzik z Ostravy (Hlubina, Hlubinka, Holúbek, Odra, Ševčík) se festivalu zúčastní Plzeňský MLS – malý lidový soubor, Gajdoši Brno, Veronika Kačo a Cikne Čhave z Nového Jičína, CM Pramínky z Kopřivnice, Úsměv a Vrtek z Opavy a zahraniční soubory z Běloruska, Francie, Gruzie, Indie a Polska.
Folklor bez hranic Ostrava 2014 v letošním roce připomíná 160. výročí narození Leoše Janáčka. Festival zahájí primátor statutárního města Ostravy v pondělí 11. srpna v 14.00 hodin přijetím zástupců zúčastněných souborů v Nové radnici. Ostravané se potěší téhož dne od 16.00 hodin přehlídkou zahraničních folklorních souborů na Jiráskově náměstí v centru města. Slavnostní zahajovací koncert začne v 19.30 hodin v sále Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě vystoupením hostitelského souboru Hlubina a zahraničních hostů festivalu.
Druhý festivalový den, úterý 12. srpna v 10.30 hod. vystoupí soubory v Centru pro osoby se zdravotním postižením Čtyřlístek v Ostravě-Muglinově a v Domovech pro seniory v Ostravě-Jihu a Ostravě-Vítkovicích. Program bude pokračovat od 16.30 hodin na prostranství před K-Triem v Ostravě-Jihu.
Středa 13. srpna patří festivalovému koncertu na Mariánskohorském náměstí v Ostravě-Mariánských Horách, opět od 16.30 hodin. V 19.00 hodin se představí některé kolektivy na lázeňské kolonádě v Klimkovicích.
Čtvrtý festivalový den, čtvrtek 14. srpna, patří městskému obvodu Ostrava-Poruba V 10.30 hodin vystoupí soubory v domově pro seniory Slunečnice na Opavské ulici. V 16.00 hodin vyjde z Alšova náměstí v Ostravě-Porubě festivalový průvod ke kruhovému objezdu na Hlavní třídě a festivalový koncert začne opět od 16.30. hod. na pódiu u kruhového objezdu.
Závěrečný pátý festivalový den, pátek 15. srpna, bude patřit obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Průvod souborů projde od 16.00 hodin centrem města. Účinkující i diváci mohou spolu se soubory dojít na Slezskoostravský hrad, kde od 17.00 hodin vystoupí dětské folklorní kolektivy a v 18.00 hodin vyvrcholí festival závěrečným koncertem. Bohaté občerstvení bude součástí příjemně stráveného večera.
Pro účinkující soubory je připraven také zajímavý doprovodný program. Pořadatelé věří, že připravené koncerty oživí letní atmosféru města a městských sídlišť a zpříjemní obyvatelům Ostravy letní dny a podvečery.

IMG_0525.JPG