Festival performance Malamut představí umělce z celého světa

MALAMUT performance festival v Ostravě je nejstarší mazinárodní festival akčního umění v České republice. Pořádá se v ulicích, galeriích i alternativních prostorech centra Ostravy už od roku 1994.  U jeho zrodu stáli ostravští výtvarní umělci Petr Lysáček a Jiří Surůvka, a celá řada dalších spolupracovníků.  Zahájení festivalu je plánováno na úterý 29. října v 16h v Galerii výtvarného umění v Ostravě, následuje vernisáž výstavy Lenky Klodové v galerii Jáma 10 v 18h a od 20h pokračují performance a koncerty na Dole Hlubina.
Ve středu 30. a čtvrtek 31. října budou probíhat performance různě po městě a od 16 h už výhradně na Dole Hlubina. I v tyto dny budou bloky performance uzavřeny koncerty.

V letošním ročníku festivalu se představí z českých umělců Milan Kohout, Lenka Klodová, Halka Třešňáková, Jan Bárta, Martin Zet, Tomáš Ruller se studenty, Jiří Surůvka, Petr Lysáček, František Kowolowski, Vladimír Havlík, Petra Filipovská, Denisa Fialová a studenti Nových médií a Intermédií Fakulty umění Ostravské univerzity.
Ze zahraničních umělců jsou to Omar Ghayatt (CH), Nadja Capitaine (F), Cai Quing (PRC), Han Xiao (PRC), Peter Baren (NL), Magorzata Kazmierczak (PL), Dariusz Fodczuk (PL), Lukasz Guzek (PL), Janusz Baldyga (PL), Viktor Pietrov (BY), József Juhász (SK), Nastja Säde Rönkkö (FIN), Agnes Yit (Singapur), Artur Tajber (PL), Pawel Kwasniewski (PL), Jerzy Kosalka (PL), Alexander Del Re (Chile), Peter Rosvik (FIN) a Klaus Richter (D).
Pro hudební část jsou pozvaní Artbus Piotra Lutynského (PL), Vladivojna La Chia, Graeme McKinnon (ANG), One Roast and the Others a Wolf Trap.

 

Více informací najdete zde: https://www.facebook.com/pages/Performance-Festival-Malamut/205908482915457

 

malamut