Festival Setkání divadel a lidí nabídne divadlo i koncerty

Festival Setkání divadel a lidí s dvouletou přestávkou probíhá již více jak dvacet let. Ideou festivalu je střetávání lidí se společnou vášní pro divadlo, sdílení  zkušeností a názorů a především možnost užít si společně příjemné chvilky ve městě Ostrava. Festival se koná o víkendu 22. – 23.  listopadu v klubu Stará Aréna.

 

PROGRAM FESTIVALU:
PÁTEK 22.11.2013
20:00
MAMAMATAYS (Brno)
Chcete se stát slavným hrdinou? Vážně, televize vám připadá škeble! Nevíte proč bambus zní poněvadž nejste hrdiny. Protože jste pouhými smrtelníky. Kalendář, který smrdí nemůže vonět. Pekař přece nemůže stavět domino z lega. Kokršpaněl studuje španělštinu protože touží po slávě a moci…Chcete se dozvědět víc o našem představení? Nečtěte dál a přijďte. Světlo, tma, polojasno, to by bylo krásno, kdyby měly jasno. Terminátor hledá koberec protože do něj lije kakao jako do varné kočky. Nečtěte dál a přijďte na představení. Zadebugex, hardog, kunslaví, unykvá jsou vlastně hovadiny. Stejně jako škeble a hrající kdo? MA-MA-MA-TAYs!

21:00
RECITÁL POST-FOLKOVÉHO PÍSNIČKÁŘE JANA MRÁZKA (Strakonice)

SOBOTA 23.11.2013
20:00
ANNA SAAVEDRA: KUŘAČKY A SPASITELKY (Divadlo LaMy Praha)
„Všechny moje kamarádky už mají děti. Co z toho plyne? Musím si najít mladší kamarádky.”
Současná adaptace Čechovových Tří sester a zároveň volná variace na jejich téma… Olga, Máša, Iri a Andrej však nejsou jen nositeli jmen svých ruských předobrazů. Jsou lidmi třetího tisíciletí a do značné míry typickými představiteli své generace. Anna Saavedra ve své hře pojmenovává témata, která řeší Čechovovy hrdinky stejně jako mnoho mladých (a pomalu, ale jistě stárnoucích) žen naší současnosti. Skvěle a s nadhledem napsaný text skýtá výrazné příležitosti pro čtyři herečky a a čtyři herce „v kulisách” inteligentní hořké komedie.čtyři herce „v kulisách” inteligentní hořké komedie.

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ

 

SETKANI