Festival Slezská lilie již tento víkend

Ve dnech 14. a 15. června se bude v Ostravě-Kunčičkách konat festival Slezská lilie, který je letos propojen s oslavou 20. výročí fungování studia Telepace v České republice. Pozvání na tuto dvoudenní přehlídku přijala spolu s mnoha dalšími také držitelka ceny Anděl v kategorii zpěvaček Lenka Dusilová, která svým komorním vystoupením v kostele zakončí sobotní festivalový program nazvaný Noc Lilie. Svůj jediný koncert v České republice zahraje v Ostravě zpěvák legendární americké skupiny Petra – John Schlitt za doprovodu českých hudebníků. Polsko bude reprezentovat skupina Ampli Fire a také kapela Heled, kterou tvoří řádové sestry.

V neděli v rámci programu nazvaného „Den andělů“ se můžou návštěvníci těšit i na kapelu složenou z dětí špičkových polských hudebníků Arka Noego. „V průběhu nedělního odpoledne ještě budou mít návštěvníci festivalu možnost spatřit v akci také Family Gospel Ostrava – sbor vytvořený výhradně amatérskými zpěváky, kteří se po workshopu s dánskou sbormistryní Sarah Moshage a velmi povedeném závěrečném koncertu v březnu 2014 nedokázali smířit s myšlenkou, že by na podobnou gospelovou událost měli čekat celý rok, a proto pod vedením ostravských dobrovolníků pokračují dále a dávají široké veřejnosti příležitost zažít krásu gospelu a radost z hudby na vlastní kůži,“ uvedl zástupce organizátorů Lukáš Hradil.

V neděli 15.6. festival rovněž navštíví – stejně jako v loňském roce – karmelitánský kněz Vojtěch Kodet. Veškeré další potřebné informace naleznete na webových stránkách www.slezkalilie.cz.

20140612-104418-38658702.jpg