Festival Slezská lilie letos v centru, hlavní scéna bude před katedrálou

Šestý ročník mezinárodního křesťanského hudebního festivalu Slezská lilie se letos bude konat také v centru Ostravy, kde vyroste 11. června hlavní stage u katedrály Božského Spasitele. Vstupné je letos poprvé dobrovolné, na programu je keltský progresivní rock v podání irské kapely Iona, polský pop-gospelový soubor TGD, český rocker, zpěvák a klávesista Roman Dragoun, slovenská vycházející hvězda Simona Martausová, finalista soutěže Česko Slovensko má talent Pavel Helan, či video mapping na průčelí ostravské katedrály.
Hlavní scéna letos bude umístěna v sobotu 11. června před katedrálu Božského Spasitele v centru Ostravy, hrát se bude také v kostele sv. Václava a v Avion Shopping Parku. V neděli 12. června pak festival pokračuje na obvyklém místě v Ostravě – Kunčičkách na Vratimovské ulici a v areálu kostela sv. Antonína Paduánského.
Kromě hudebního programu a doprovodných aktivit Centra pro rodinu, nabídne festival také příležitost k zamyšlení u přednášek karmelitána Vojtěcha Kodeta nebo Mariána Kuffy.Díky dobrovolnému vstupnému budou moci návštěvníci podpořit klienty v Domově sv. Cyrila a Metoděje ve Vlaštovičkách, který provozuje Charita Opava.Festivalem vyvrcholí Dny víry, které u příležitosti 20. výročí založení Diecéze ostravsko-opavské pořádá Biskupství ostravsko-opavské.Přesný program najdete na: http://www.slezskalilie.cz/