Festival v ulicích v Trojhalí i centru Ostravy

Na návštěvníky letošního Festivalu v ulicích, který se koná  15.  a  16. července na různých místech v Ostravě, čekají   koncerty, divadla, workshopy, street art ulička,  gastro festival, programy pro děti, cykloturistika, vodáctví a další aktivity, které budou až na výjimky přístupné zdarma.
Nově se festival, který je doprovodnou aktivitou Colours of Ostrava,  rozroste do čerstvě  zrekonstruovaných budov Trojhalí, k festivalu se připojí například ostravská Viva, Industrial Gallery, Ostravské muzeum DK Akord a další instituce.

Do Ostravy se chystá v rámci Festivalu v ulicích sedm desítek významných dramaturgů a publicistů z celého světa, aby zde diskutovali také na téma, jak prosadit ve světě hudbu menších národů. Speciálních workshopů na toto a podobná témata se může kromě expertů účastnit i veřejnost. Na festivalu vystoupí známé osobnosti jako Vašo Patejdl, Ewa Farna, Ondřej Brzobohatý, stejně jako soubor nového cirkusu Cirk La Putyka. Myšleno je i na sportovce. Mohou se projet po speciálních trasách například až do pivovaru Radegast v Nošovicích, pro vodáky budou u Ostravice připraveny lodičky. V prostoru u Trojhalí se v úterý rozběhne akce nazvaná Barvy v pohybu, která potrvá celý týden. Vyrostou zde sportoviště s bohatou nabídkou aktivit, jakými jsou plážový volejbal nebo bungee trampolíny, vystoupí tanečníci i akrobaté.

 

Kompletní program najdete zde:  http://festivalvulicich.cz/program/dalsi-doprovodny-program  

vulicich