Folklor bez hranic roztančí Ostravu

Ve dnech 12. – 16. srpna 2013 pořádá občanské sdružení Folklor bez hranic Ostrava spolu se Souborem lidových písní a tanců Hlubina festival městských folklorních souborů s mezinárodní účastí Folklor bez hranic Ostrava 2013. Kromě folklorních souborů a muzik z Ostravy (Dětský soubor Heleny Salichové, Hlubina, Hlubinka, Holúbek, SSPT Heleny Salichové, Ševčík, Odra) se festivalu zúčastní dudácká muzika Bulácí z Mrákova, Folklorní studio Buchlovice a zahraniční soubory z Číny, Itálie, Mexika, Slovenska a Turecka.
Festival zahájí primátor statutárního města Ostravy v pondělí 12. srpna v 14.00 hodin přijetím zástupců zúčastněných souborů v Nové radnici. Ostravané se potěší téhož dne od 16.00 hodin přehlídkou zahraničních folklorních souborů na Jiráskově náměstí v centru města. Slavnostní zahajovací koncert začne v 19.30 hodin v sále Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě vystoupením hostitelského souboru Hlubina a většiny zahraničních hostů festivalu.
Druhý festivalový den, úterý 13. srpna v 10.30 hod. vystoupí soubory v Centru pro osoby se zdravotním postižením Čtyřlístek v Ostravě-Muglinově a v Domovech pro seniory v Ostravě-Jihu a Ostravě-Vítkovicích. Program bude pokračovat od 16.30 hodin na prostranství před K-Triem v Ostravě-Jihu.
Středa 14. srpna patří festivalovému koncertu na Mariánskohorském náměstí v Ostravě-Mariánských Horách, opět od 16.30 hodin. V 19.00 hodin se představí některé kolektivy na lázeňské kolonádě v Klimkovicích.
Čtvrtý festivalový den, čtvrtek 15. srpna, patří městskému obvodu Ostrava-Poruba V 10.30 hodin vystoupí soubory v domově pro seniory Slunečnice na Opavské ulici. V 16.00 hodin vyjde z Alšova náměstí v Ostravě-Porubě festivalový průvod ke kruhovému objezdu na Hlavní třídě a festivalový koncert začne opět od 16.30. hod. na pódiu u kruhového objezdu.
Závěrečný pátý festivalový den, pátek 16. srpna, bude patřit obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Průvod souborů projde od 16.00 hodin centrem města. Účinkující i diváci mohou spolu se soubory dojít na Slezskoostravský hrad, kde od 17.00 hodin vystoupí dětské folklorní kolektivy a v 18.00 hodin vyvrcholí festival závěrečným koncertem. Bohaté občerstvení bude součástí příjemně stráveného večera.
Ve foyer Nové radnice bude letos, v průběhu měsíce srpna, také instalována výstava fotografií z minulého festivalového ročníku.
Pořadatelé věří, že připravené programy oživí letní atmosféru města a městských sídlišť a zpříjemní obyvatelům Ostravy letní dny a podvečery.

 

Zdroj: http://www.folklorbezhranic.cz/tiskove-zpravy

 

folk1