Francouzský podzim v Ostravě přiveze i kouzelný karavan

U příležitosti festivalu Francouzský podzim, který se bude konat od 17. října do 21. listopadu na nejrůznějších místech v Ostravě, nabízí pořadatelská instituce Alliance française bohatý program plný frankofonní kultury, kde si každý může najít to své. Na programu jsou večírky spojené s poznáváním Francie a francouzské kultury, ochutnávky, koncerty, výstavy, přednášky, módní přehlídka, soutěž a kino.
Návštěvníci festivalu se mohou například těšit na kouzelný karavan , který najdou 21.10. od 9.00 do 19:00 na Jiráskově náměstí. Kouzelný karavan je malý pojízdný kinosál pro 12 dospělých anebo 15 dětí. Nápad vznikl v roce 2006 v regionu Champagne-Ardenne, kde chtěli promítat krátkometrážní filmy i venkově a v jiných místech vzdálených od kinosálů a městských center. Kouzelný karavan se účastní mnohých filmových festivalů. Veřejnosti představí krátkometrážní francouzské filmy různých žánrů: sci-fi, animované filmy, dokumenty, klipy, experimentální filmy… Představení jsou zdarma, filmy jsou s českými titulky.
Od 27. října pak chystá Minikino již tradiční Festival francouzských filmů. Těšit se také můžete na přednášky a koncerty v klubech Hudební bazar a Parník.

Veškeré informace najdete na http://www.alliancefrancaise.cz/

IMG_0645.JPG