Galerie Sokolská 26 slaví dvacet let a vydá speciální katalog

Galerie Sokolská 26, která patří mezi nejprestižnější ostravské galerie, věnující se současnému umění, slaví dvacet let. Na čtvrtek 21.11. v 17:00 se chystá vernisáž výstavy, která bude mapovat celých dvacet let galerie – svá díla vystaví dvacet umělců, za každý rok jeden. K výročí bude vydán také speciální katalog galerie, jehož součástí bude CD se všemi katalogovými listy od roku 1993 po současnost.

Výstavní síň Sokolská 26 zahájila svou činnost v roce 1993.  Zakladatelem galerie je Milan Weber. Dramaturgie uvádí výrazné umělecké osobnosti, prezentovány jsou nejen díla předních českých i některých zahraničních výtvarníků, ale jsou pořádány také skupinové výstavy, převážně mladých tvůrců z různých regionů. Kurátory výstav jsou Milan Weber a František Kowolowski.

Galerie uspořádala za 20 let své existence již přes 160 výstav, prvním vystavujícím byl významný český umělec Stanislav Kolíbal, svá díla zde vystavili například  Jiří David, Milan Knížák, Jakub Špaňhel, Roman Franta, Karel Nepraš, Pavel Nešleha a další.

 

 

sokolska