Happening Štafeta pro Bauhaus

Není ti lhostejný osud kulturních aktivit v ostravském Bauhausu? Přijď na happening Štafeta pro Bauhaus ve středu 28. února od 16:00, štafetu zahájíme před Novou radnicí. Literatura, umění, performance, to vše na podporu jedinečného místa, které máme rádi. Happening o čtyřech zastávkách od radnice k Bauhausu za účasti řady ostravských umělců odstartujeme předáním naší výzvy Bauhaus končit nemusí a „štafetového kolíku“ symbolicky do rukou pana primátora Jana Dohnala. Zároveň mu předáme časový harmonogram, který jsme pro město připravili a v němž nabízíme řešení, jak by město mohlo v území kolem Bauhausu a vedlejších jatek nyní postupovat.

Naši výzvu adresovanou zastupitelům města Ostravy za týden podepsalo přes 2000 lidí a víc než 100 významných osobností české kultury, zástupců kulturních organizací i škol.

Proč usilujeme o to, aby současné aktivity zůstaly v Bauhausu zachovány do doby, než bude mít město výsledek urbanistické soutěže na lokalitu a konkrétní plán pro místo, kde dnes stojí Bauhaus?

Městská jatka se dostala do finále nejprestižnější evropské architektonické ceny Mies van der Rohe. Jde o jedinou stavbu v ČR, která kdy do finále postoupila. Jde o obrovský úspěch pro Ostravu. Už jen díky tomu, že se nyní na Ostravu upře mezinárodní pozornost, bychom měli mít dobře připravený plán, jak v celé lokalitě kolem jatek a vedlejšího Bauhausu postupovat. Neuvážené kroky mohou poškodit jak celé území, tak zejména městská jatka a jejich vyznění. Naše iniciativa nyní připravuje návrh konkrétního harmonogramu, jak dále ve věci Bauhausu postupovat – předáme jej spolu s výzvou panu primátorovi Janu Dohnalovi v rámci happeningu Štafeta pro Bauhaus ve středu 28. 2. v 16:00.