Ivana Lesková: Jatka v Ostravě dál chátrají, jednání města s Bauhausem se komplikují. IDnes, 2. 7 .2013

Městská jatka v Ostravě jsou sice památkově chráněná, ale současně tak zchátralá, že jim hrozí zánik. Bauhaus, který zavřel vedlejší hobbymarket, areál nabídl k odkoupení městu. To ale chce jen jatka bez prodejny. Jednání nikam nepokročila, spíše se komplikují. A jatka chátrají dál.

Zástupci společnost Bauhaus se v pondělí ohradili proti informacím médií, že Ostrava je jedním z vážných zájemců o jatka. „Do dnešního dne kompetentní zástupci města skutečný zájem, natož zájem vážný, oficiální formou neprojevili,“ řekl mluvčí firmy Jakub Hynek.

To překvapilo náměstka ostravského primátora Jiřího Hrabinu. Ten totiž už měsíc usiluje o to, aby se dovnitř mohl podívat odhadce, který nemovitost pro město ocení. „Dohodli jsme se, že našeho odhadce tam vpustí správce. Ten byl ale nejdřív zaneprázdněný, pak onemocněl. Když jsem zavolal minulý týden řediteli, abychom situaci vyřešili, udivilo ho, že chceme odhad jatek, a ne celého areálu. Řekl, ať pošlu písemnou žádost, kterou předá zahraničnímu vedení,“ líčí vývoj událostí Hrabina. Problém je v tom, že Bauhaus by městu nejraději prodal areál i s prodejnou, přičemž hodnota se pohybuje kolem 120 milionů korun, kdežto město chce jen jatka, případně okolní pozemky.
„Písemně potvrdím zájem Ostravy o koupi jatek, ale aby o záměru mohla jednat rada, potřebuje město vlastní posudek,“ dodává k tomu Hrabina.

Zdroj: http://ostrava.idnes.cz/chatrajici-mestska-jatka-v-ostrave-dtl-/ostrava-zpravy.aspx?c=A130702_1947340_ostrava-zpravy_jog

 

O jatkách a jejich minulosti si můžete přečíst článek zde: http://architektura.klenot.cz/architektura-v-cr/153-smutny-pribeh-jedne-pamatky-mestska-jatka-v-ostrave

jatka