Ivana Lesková: Majitel ostravských jatek odmítá vpustit kontrolu. Prý nejsou chráněná. Zdroj: Idnes.cz, 17.12.2014

Zatímco zchátralou Ostravicu si úředníci města dohlížející na ochranu památek pořádně prohlédli a statici teď dokončují odborný posudek, kontrole bývalých městských jatek brání majitel. Tvrdí, že jatka nejsou památkově chráněná. Nepomohl ani názor Ministerstva kultury.
„Už v dubnu jsme mu oznámili, že jako orgán státní památkové péče provedeme prohlídku této nemovité kulturní památky. Majitel nám ale zpřístupnil pouze věž objektu s odůvodněním, že podle jeho názoru je památkově chráněna jen tato část. Celou stavbu nám dodnes zpřístupnit odmítá,“ říká hlavní architekt města Cyril Vltavský.

Město vlastníkovi doložilo stanovisko Národního památkového ústavu, že chráněná jsou celá jatka. Když to nestačilo, přidalo posléze shodný názor Ministerstva kultury.

„Vlastník ale podal proti stanovisku ministerstva rozklad, o němž ještě není rozhodnuto. Nezbývá nám než čekat. Násilím dovnitř vniknout nemůžeme,“ líčí Vltavský.

Minulý primátor chtěl, ať město jatka koupí. Nový to neplánuje.

Autor: Ivana Lesková

Zdroj: http://ostrava.idnes.cz/majitel-jatek-odmita-pustit-kontrolu-dw9-/ostrava-zpravy.aspx?c=A141217_2125045_ostrava-zpravy_kol