Jan Šmíd bude v Ostravě podepisovat své knihy i besedovat

Známý televizní a rozhlasový zpravodaj Jan Šmíd bude mít autograniádu v ostravském knihkupectví Academia 18. února v 17:00.  Poté bude besedovat v Pavilonu A na Výstavišti Černá louka od 18:00.
Návštěvníky besedy čeká projekce fotografií a televizních dokumentů z Francie, ale také z USA a Sicílie připravovaných do pořadu Postřehy odjinud. Jan Šmíd se rovněž podělí o pohledy do zákulisí natáčení tohoto oblíbeného televizního cyklu. V České televizi běží v současnosti každou sobotu v 12.50 hodin na 1. programu Postřehy z Paříže. Jan Šmíd je autorem i Postřehů z Provence, Bretaně a Normandie, Korsiky, Burgundska a neznámé Francie – části od Lyonu až k Alpám. V loňském roce se rovněž vysílal cyklus Postřehy z USA a během léta se prostřednictvím tohoto pořadu mohou televizní diváci podívat i na Sicílii. Cyklus Postřehy odjinud slaví tento rok dvacáté výročí vzniku, první díly natáčel z Velké Británie populární Karel Kyncl.
V průběhu besedy, jejíž součástí bude i projekce fotografií nejzajímavějších míst Paříže a dalších částí Francie, bude Jan Šmíd vyprávět i o práci zahraničního zpravodaje Českého rozhlasu. Jeho reportáže lze slyšet na Radiožurnálu zejména v nedělním pořadu Zápisník zahraničních zpravodajů.

Zdroj: OIS

smid