Jarní výstup na haldu Ema a prohlídka vily Eduarda Lisky

Ostravský informační servis pořádá první jarní neděli procházku na vršek haldy Emy. „Sraz je vždy na Prokešově náměstí, odtud se přes Gagarinovo náměstí vydáme k vile Eduarda Lisky, poté k vodárně na Hladnově a prohlídku zakončíme na haldě Emě, kde si prohlédneme město z výšky,“ popisuje trasu prohlídky průvodkyně Sylva Burgertová.

Hlavním lákadlem je prohlídka interiéru Národní kulturní památky vily Eduarda Lisky, známé také jako Šlapetova vila. Pro návštěvníky, kteří se těší na prohlídku vily, má OIS dobrou zprávu: „S majiteli vily jsme se dohodli na další spolupráci, během období jara a léta se tak můžete těšit na několik návštěv. Vzhledem k tomu, že se budou orientovat pouze na vilu, budou levnější, budete ve vile delší dobu a můžete se těšit na více zajímavých informací,“ dodává průvodkyně.


„Během procházky se dostaneme také k bývalé vodárně, ve které kdysi sídlila známá vyhlídková restaurace.  Povídat budeme o kdysi významném hotelu Metropol nebo Učitelském ústavu, který stával v místě dnešního bytového komplexu Atrium,“ láká na další zajímavosti Sylva Burgertová a dodává: „Návštěvníci se mohou těšit i na povídání o původní zástavbě v blízkosti mostu Miloše Sýkory, známé jako Zámostí. V těchto místech se například narodil známý spisovatel a autor románu Saturnin, Zdeněk Jirotka.“


Trasa: Prokešovo nám. – nám. J. Gagarina – Liskova vila – vodárna na Hladnově – Halda Ema

Sraz je na Prokešově náměstí.


Prohlídky se budou konat v časech 10:00 a 14:00.

Cena prohlídky je 80Kč pro dospělé, 50Kč pro děti, studenty a seniory