Jeden svět v Ostravě nabídne filmy, debaty i okrašlování

Mezinárodní festival dokumentů o lidských právech Jeden svět proběhne v Ostravě v týdnu od 17. do 21. března v kině Art, Minikině, klubu Atlantik, klubu Fiducia a Staré Aréně. Náš okrašlovací spolek chystá  ve spolupráci s festivalem na 16. března ve 14:00 okrášlení podchodu u nákladového nádraží v Přívoze na Mariánskohorské ulici. Na zdi podchodu budeme malovat přívozské dominanty. Přidejte se k nám, každá pomoc je vítána. Dále vás chceme v rámci Jednoho světa upozornit na dvě zahajovací akce, které najdete níže. O festivalu budeme podrobněji informovat i v dalších článcích.
Festivalový otvírák aneb neoficiální zahájení festivalu
Kdy: ve čtvrtek, 13. března 2014 od 18. hodin
Kde: Klub Atlantik
Vlastně je to akce pro všechny nedočkavce, jako jsme my. Přijďte s námi strávit pěkný večer a neoficiálně tak zahájit letošní festival Jeden svět v Ostravě. 
Jako ochutnávku vám promítneme první festivalový snímek Velká noc, který mapuje život lidí bez domova, kteří se bezcílně proplétají ulicemi Prahy. Projekci filmu doplní divadelní spolek lidí bez domova s představením Kruh naděje, které se společně s diváky pokouší nalézt řešení situací, kterým musí lidé žijící na ulici čelit. K tomu ještě připravíme výstavu a máte, co se kultury týče, splněno na celý týden 😉
Vstupné bude tentokrát pouze dobrovolné a výtěžek půjde na lidi bez domova z divadelního spolku.

Oficiální zahájení festivalu Jeden svět
Kdy: v pondělí, 17. března 2014 od 18.30
Kde: Minikino
Festival zahájí mimořádný host a aktuální téma. Film ALEPPO- ZÁPISKY Z TEMNOTY, který přináší autentické svědectví o bojích v Sýrii, uvede Šimon Pánek, ředitel organizace Člověk v Tísni. Po filmu bude následovat debata na dané téma. 
Celý program festivalu a informace o předprodeji najdete na stránkách www.jedensvet.cz/ostrava
image