KAŠPARŮV OSTRAVSKÝ TÝDEN BUDE LETOS V DUBNU

Pražský divadelní spolek Kašpar se letos vydá to Ostravy již po dvanácté, letos Kašpaři přivezou šest titulů, které představí na jevištích Divadla Petra Bezruče od 3. do 9. dubna 2013. Divadelní spolek Kašparpředstaví v Ostravě to nejlepší ze svého repertoáru – tři úplně čerstvé novinky (Chanson? Šanson; Baterka Miki; Othello), dámskou šatnu (Taneční hodina – A. Saalbachová), pánskou šatnu (Rosencrantz a Guildenstern jsou mrtvi – T. Stoppard) a komorní lahůdku (Něžná je noc – F. M. Dostojevskij).

Přehled inscenací:
ROSENCRANTZ A GUILDENSTERN JSOU MRTVI Co dělají Hamletovi kamarádi, když je zrovna nesledujeme na jevišti? Hrají: Marek Němec, Martin Hofmann, Tomáš Stolařík, Pavel Lagner a Matouš Ruml. Režie Filip Nuckolls. 3. a 4. dubna v Divadle Petra Bezruče.

BATERKA MIKI Opuštěné parkoviště kamionů a jeho hlídač Miki ve francouzském monodramatu soudobé autorky. Hraje Petr Lněnička. Režie Lukáš Jůza. 4. dubna v Divadle Petra Bezruče

TANEČNÍ HODINA „… když děti a muži spí, ženy tančí…“. Hrají: Eva Elsnerová, Milena Steinmasslová, Martina Prášilová, Eliška Mesfin Boušková, Alena Doláková, Jitka Nerudová, Lenka Hušková, Jelena Juklová, Veronika Němcová. Režie Alexandr Minajev.
5. a 6. dubna v Divadle Petra Bezruče

NEŽNÁ JE NOC Adaptace příběhu Marmeladova (Zločin a trest) a povídky Něžná F. M. Dostojevského. Hrají: Martin Hofmann, Marika Šoposká. Režie: Patrik Hartl.
5. dubna v Divadle Petra Bezruče

CHANSON? ŠANSON! Co bude muset pro své vykoupení udělat pět duší poté co se dostanou do pekla a potkají se s ďáblem? Klavír, bubny a zpěv ve zcela nekoncertním provedení. Zpívají a hrají: Eva Elsnerová, Martina Prášilová, Milena Steinmasslová, Jitka Nerudová, Eliška Mesfin Boušková Scénář a režie Eliška Mesfin Boušková.
6. dubna v Divadle Petra Bezruče

OTHELLO Láska je láska a když ji miluješ je pořád co řešit… Hrají: Jan Potměšil, Alena Doláková, Adrian Jastraban, Eva Elsnerová, Marek Němec, Eliška Mesfin Boušková, Pavel Lagner, Tomáš Stolařík a Aleš Petráš. Režie Jakub Špalek
7., 8. a 9. dubna v Divadle Petra Bezruče.

www.divadlovceletne.cz,  www.bezruci.cz