Komorní scéna Aréna na festivalu Setkání

Kritikou i diváky oceňovaná inscenace hry Tomáše Vůjtka S nadějí, i bez ní bude Komorní scénu Aréna a vůbec ostravský divadelní svět reprezentovat na mezinárodním divadelním festivalu Setkání/Stretnutie, který se letos již po osmnácté koná ve Zlíně. Přehlídka i letos nabídne to nejlepší, co se na česko-slovenském dramatickém poli urodilo. „Inscenace procházejí přísným výběrem, při němž je rozhodující originalita, objevnost a novost,“ říká ředitel divadla Petr Michálek.
Setkání/Stretnutie je určeno nejen pro studenty divadelních oborů a divadelníky, ale i pro široké publikum. Patronem letošního ročníku jsou herecké osobnosti Božidara Turzonovová a Ivan Trojan. Původně se dramaturgie festivalu zaměřovala na země Visegrádu, nyní se stává prioritou „československá stopa“. I z toho důvodu byla vybrána na tento festival inscenace uměleckého šéfa KSA Ivana Krejčího S nadějí, i bez ní, která je reflexí hrůzných dějin českého komunismu a potažmo našich moderních dějin vůbec, neboť je její děj doveden až do 90. let minulého století.
Komorní scéna Aréna byla již za tuto inscenaci nominována na mnoho prestižních divadelních cen a získala hlavní cenu na Festivalu divadel Moravy a Slezska, Alena Sasínová-Polarczyk za roli Ony získala Cenu Českého divadla, autor hry Tomáš Vůjtek zvláštní Cenu Alfréda Radoka nazvanou Hvězda na vrbě a nejnověji inscenace dostala i Cenu Marka Ravenhilla.
Aréna na festivalu Setkání/Stretnutie zahraje v pátek 24. května 2013 ve 20 hodin ve Studiu Z.
Zdroj: Tisková zpráva Komorní scény Aréna

s nadeji