Komorní scéna Aréna oslaví v květnu 20 let a zve na výstavu

Komorní scéna Aréna letos v květnu oslaví dvacet let od svého vzniku. V příští sezóně proto chystá vedle nových premiér i řadu překvapení a doprovodných akcí spojených s tímto výročím.  První vlaštovkou k tomuto jubileu  je výstava fotografií ve foyer divadla, přičemž vystavují herci – na jejich fotkách se můžete setkat s momentkami ze šaten, se situacemi, které zažili na zájezdech, např. s inscenací Panočky v ruském Permu nebo s Jubileem v polských Sopotech. Také nahlédnete do jejich aktivit ve volném čase a jeden z fotografických panelů tvoří portréty, některé ve velmi překvapivých úpravách.

Fotky Alberta Čuby, Marka a Terezy Cisovských, Terezy Dočkalové, Josefa Kalužy, Reného Šmotka a některých dalších vybral a tematicky roztřídil kurátor výstavy Martin Popelář. Vybral zhruba sto snímků z původních několika stovek, z nichž pak vytvořil čtyři tematicky rozdělené velkoformátové koláže o rozměrech 100×70 cm. Zároveň tyto fotografie doplnil o šest velkých snímků ze starších inscenací.

Vedle fotek si můžete prohlédnout i nejvýznamnější divadelní ocenění, které Aréna v poslední době získala. Prostor foyer kromě fotografií na stěnách zdobí i vitríny, v nichž jsou k vidění Ceny Thálie, Ceny Alfréda Radoka, Ceny Českého divadla či kožich, který Aréna získala loni v dubnu coby netradiční podobu Ceny Marka Ravenhilla.

Výstava potrvá do června 2014.

aréna