Koncert KOMMANDO RAUMSCHIFF ZITRONE, JUNK & THE BEAST v Domě umění

Poslední koncert z cyklu Pohyby- zvuky-prostory před prázdninami se bude konat v úterý 3.6. v 19:00V Domě umění v Ostravě. Posluchače čekají dvě elektroakustická dua, jež spojuje experimentování se vzduchem, skromně pulsující frekvence a jemné změny v intonaci. Akordeon, klarinet a trubka na jedné straně, laptopy na druhé. Kai Fagaschinski, Christof Kurzmann, Veronika Mayer a Petr Vrba. Kontrast a fúze mezi akustickými nástroji a počítači, pozitivní vztah k abstraktní hudbě, a v případě Kommando Raumschiff Zitrone i láska k popsongům, tvoří základní stavební kameny hudby tvořené těmito hráči.

KOMMANDO RAUMSCHIFF ZITRONE
V hudbě Christofa Kurzmanna a Kaie Fagaschinského je základem spojení i protiklad mezi klarinetem a počítačem. Berlínsko-vídeňské duo tvoří výrazní představitelé volné improvizace, kteří však ve svých abstraktních skladbách neskrývají lásku k populárním písním. Již před deseti lety vyšlo jejich album First time ever i saw your face, které lásku k abstrakci i popsongům skvělým způsobem dokazuje.
Kai Fagaschinski: klarinet
Christof Kurzmann: elektronika, klarinet, zpěv

JUNK & THE BEAST
Spontánní setkání na rakouském venkově v okolí Nickelsdorfu bylo výchozím bodem pro uměleckou spolupráci skladatelky a zvukové umělkyně Veroniky Mayer a hudebníka Petra Vrby.
Experimentování se vzduchem, skromně pulsující frekvence a jemné změny v intonaci, to jsou hlavní charakteristiky dua junk & the beast, které vytváří strhující atmosféru za použití akustických nástrojů a elektronických zvukových zdrojů.
Veronika Mayer: elektronika, akordeon
Petr Vrba: klarinet, trumpeta

20140526-222002-80402447.jpg