Křest dvojčísla kulturní revue Protimluv

Ostravská kulturní revue připravila speciální večer k uvedení nového dvojčísla revue Protimluv
(3-4/2015), který se uskuteční ve středu 16. prosince v Domě umění v  Ostravě od 18 hodin.

Během večera vystoupí:

Bernd M. Schmid (* 1967) v Ostravě žijící německý publicista, spisovatel, jehož text Licence na kradení, který přečte autor českého překladu Walter Stricker, vychází v novém Protimluvu.

William Geoff (* 1942) beatnik, cyklista a cestovatel, žijící v Ostravě již od poloviny 90. let, jehož protestní báseň v duchu jeho přítele Allana Ginsberga s názvem Dny NATO v Ostravě najdete na předsádce nového dvojčísla Protimluvu. V nakladatelství vydal knihu Daleko od Gwynneddu
(Protimluv, 2011).

Radim Boreček (* 1976) básník, fotograf, člen známých industriálních formací Sklo a The Bachory. V časopise uveřejňuje své texty z cyklu nazvaného Mezi střepy

Michal Zemánek (* 1968, Ostrava) básník, nyní plný invalidní důchodce, který dochází do organizace pro duševně nemocné Mens Sana. V Protimluvu uvede soubor textů a kreseb Namaluj mi osmnáct obrázků.

Petr Vrchlabský (* 1949) básník surrealistického východiska, prozaik a milovník ostravské historie, pod hlavičkou nakladatelství vydal knihu S pamětí v zádech (Protimluv, 2013). Do Protimluvu tentokrát napsal článek o starých, ztrácejících se nápisech na zdech ostravských domů.

image