KŘEST KNIHY Z EDICE MODERNÍCH DĚJIN O VARŠAVSKÉM POVSTÁNÍ V OSTRAVSKÉ FIDUCII

Ostravský spolek PANT zve milovníky moderní historie na slavnostní uvedení knihy z Edice Moderních dějin Chtěli jsme být svobodní – Příběhy z Varšavského povstání 1944 do Antikvariátu a klubu Fiducia. Během večera, který se koná ve čtvrtek 17. března od 18:00, bude představen její obsah, zazní ukázky z textů, polský politolog Maciej Ruczaj objasní historické souvislosti povstání. Můžete se rovněž těšit na ukázku z unikátního filmu.

Křest knihy z edice Moderních dějin o varšavském povstání v ostravské Fiducii
Kniha Chtěli jsme být svobodní – Příběhy z Varšavského povstání 1944 vznikla speciálně pro českého čtenáře a nabízí pohled výrazných osobností současné polské literatury a žurnalistiky na největší bitvu svedenou protiněmeckým odbojem v okupované Evropě. Jednu z nejtragičtějších, a přitom relativně zapomenutých kapitol druhé světové války přitom představuje z méně obvyklých úhlů pohledu. Součástí knihy je DVD s unikátním filmem Varšavské povstání, sestaveným pouze z restaurovaných archivních záběrů z roku 1944. Tyto autentické záběry snímek kombinuje s fiktivním příběhem dvou kameramanů, kteří na pokyn velení Zemské armády zaznamenávají každodenní život bojujícího města.

Projekce ukázky z filmu bude součástí večera. Po ní bude následovat debata s editorem knihy polským politologem a publicistou Maciejem Ruczajem z Polského institutu v Praze. Večerem vás provede Monika Horsáková.

image