Literární přeháňka v Plánu B

Hudební klub Plán B pořádá 23. září již třetí Literární přeháňku.
Mezi těmi, o kterých se již ví, že se na čtení objeví, jsou třeba:

Michal Jerák – Dívajíce se na své jméno, jen zřídka kdy má možnost o sobě něco napsat. Raději píše o dění kolem sebe, nebo spíše se o to snaží. Po dvou letech neúspěšného studování cestovního ruchu se konečně rozhodl v druhé polovině roku 2014 studovat český jazyk a literaturu v Ostravě. Naivně doufá v to že tam snad konečně objeví něco o čem doposud snil. Je členem postupně se rozpadajících kapel ale svůj biorytmus se snaží udržovat hraním na bicí a různé perkuse.

Ivan Karas – Krátké popisy sebe sama už jsem v minulosti několikrát absolvoval. Tentokrát bych se rád vyhnul prokletému klišé, kterému jsem jako jeden z mnoha podléhal, a proto nezabřednu do řečí samoúčelně parodizujících vznešené pohnutky světa zralých lidí s uctivými šedinami. Nebudu se zkrátka snažit být zbytečně agresivně vtipný. Už vůbec nebudu nekriticky glorifikovat alkoholové dýchánky, protože braní rozličných látek pro mě není synonymem „na pohodu života“. Dále se nepustím ani do všemožných propagací cestovatelského životního stylu. Odrazuje mě od toho nejspíš pasáž z Hamleta, kdy vladař Claudius s úmyslem otupit příliš inteligentní a vnímavou Hamletovu osobnost posílá prince někam za hranice, kde nebude myslet a kde s výrazem prvotřídního tupce leda tak zapózuje na sexy fotografiích pro milióny ovčích lajků. Výčtem toho, jak bych sám sebe rozhodně necharakterizoval, jsem nakonec paradoxně vyjevil, jaký zhruba jsem. Kdo to nepochopil, toho patrně uspokojím šokující informací, že ve volném čase rád píšu básně.

Kristýna Montagová – se narodila v roce 1992 v Opavě a od té doby si pěstuje různé přečiny a hříchy – touhu po čokoládě někdy uprostřed noci, nutnost častých rozhovorů s gumovými medvídky a zakázkové šití peřin vycpaných cukrovou vatou. V současné době intenzivně cítí Turecko, proužky a puntíky. Jen je někdy trochu komplikované určit, která z těch všech dob je zrovna ta současná a také – co znamená to… intenzivněji než intenzivně.

Jiří Zavřel – narozen 1989, původně z východních Čech a nyní přebývající v Ostravě, kde studoval na Fakultě umění OU malířství, je mladý umělec využívající nejen obrazového vyjádření. Malba je jeho trvalou bytostnou volbou, avšak pro úplné vyjádření jeho obsahů není vždy dostačující, proto se často uchyluje k psanému projevu. Nemá ambice se v této sféře etablovat, je však velice rád když muže svůj leckdy až snový svět vzkřísit slovem v uších posluchače. Jeho teze ke slovu jako takovému je taková, že jej považuje za prolhaného lišáka, proto se i v epických pokusech objevuje zpěvnost a zvučnost slov která pro něj již samotná má větší hodnotu než-li samotný význam.

Ze známých přeháňkových tváří vystoupí také:
Ivana Kašpárková – Pochází z jižní Moravy, ale ráda se nechává unášet a inspirovat „krutým“ severním větrem. Sbírá do hrsti pohozená slova, miluje balet, pivo, francouzské buldočky a slunečnice, které se otáčejí výhradně do tmy…
Matěj Antoš – Narodil se v Ostravě a miluje čokoládu a fialovou barvu, analogové pazvuky, pozitivně dekadentní večery, stopařské výlety a taky byl jednou v Liberci na náměstí. Občasný výrobce hluku a člen umělecké skupiny Líní, která se proslavila zejména tím, že nikdy vůbec nic neudělala. V poslední době působí zejména jako profesionální host v Plánu B.
Kristýna Svidroňová – Kouzlo slova objevila už v dětství a pořád se z toho setkání ještě nevzpamatovala. Věnuje se plavbě v paletách barev, topení, nejradši má ale krby. Pořád hledá další verše.
a další…

Více informací na: https://www.facebook.com/literarniprehanka
Vstupné dobrovolné.

IMG_0586.JPG