Loutkářský festival Spectaculo Interesse letos s novou scénou na Kuřím rynku

Na začátku října ožije Ostrava loutkářským uměním, které přinese mezinárodní festival Spectaculo Interesse pořádaný Divadlem loutek Ostrava. Divadlo loutek Ostrava pořádá od roku 1995 v každém lichém roce mezinárodní loutkářský festival Spectaculo Interesse, který patří v oblasti loutkového divadla k nejvýznamnějším akcím ve Střední Evropě. Je to výběrová soutěžní přehlídka nejvýraznějších loutkářských inscenací z celého světa.  Dne 4. – 9. října 2015 se bude konat jedenácté bienále. Z přibližně 150 zhlédnutých představení vybrala dramaturgická rada 21 soutěžních titulů, které se odehrají na hlavní a alternativní scéně DLO či v sousedním multižánrovém centru Cooltour. Na festivalu se představí umělci z tří kontinentů – z Kanady, Izraele, Francie, Španělska, Finska, Slovinska, Maďarska, Německa, Polska, Slovenska a Česka.

Novinkou letošního ročníku je Miniscéna, která bude umístěna v centru města na Jiráskově náměstí – Kuřím rynku. Bude fungovat jednak jako permanentní infostánek, ale především jako místo zábavy a pobavení pro kolemjdoucí obyvatele Ostravy. Na minipódiu budou zpravidla dvakrát denně probíhat drobná loutkářská vystoupení.

Spectaculo Interesse vypukne v neděli 4. října odpoledne nesoutěžním představením na Slezskoostravském hradě a průvodem k budově DLO. Oficiální slavnostní zahájení bude v 17 hodin na hlavní scéně a naváže na ně první soutěžní představení, Kouzelná flétna z Vratislavi.

spectaculo