Malování na Hlavní třídě v Porubě

Tuto sobotu bude Hlavní třída v Ostravě- Porubě už tradičně patřit umělcům. Na akci Malování na Hlavní třídě se představí výtvarníci, kteří budou tvořit díla pod širým nebem, a odpoledne vystoupí divadelní soubory. Přehlídku zahájí v sobotu 25. května mladí výtvarníci, kteří budou před zraky diváků přímo na Hlavní třídě tvořit svá díla. Součástí programu bude i umělecký workshop, dílna pod širým nebem, kde si lidé budou moci vyzkoušet práci se spreji, fixy a barvami používanými v současné tvorbě. Lektoři návštěvníkům vysvětlí jednoduché techniky a pomůžou radami, jak malovat.
Program bude pokračovat i v odpoledních hodinách. Na pódiu u kruhového objezdu se budou střídat divadelní soubory z Ostravy a Českých Budějovic. Divákům se představí porubská Jitřenka s oceňovanou pohádkou O Perníkové chaloupce, Divadlo bez střechy vystoupí s Comedii dell´ morte a Dědictvím a například Cirkus jinak ukáže vystoupení plné akrobacie či žonglérství. Jihočeský soubor Studio dell´arte zase představí své Pohádky a hru Romeo a Julie aneb Kašpárek v Londýně.
Od poledne až do sedmi hodin večer si především malí návštěvníci mohou vyzkoušet cirkusovou školičku, svézt se na historickém kolotoči a zahrát si spoustu her.
Program divadelních představení
13:00 Divadlo Jitřenka Ostrava O Perníkové chaloupce
14:00 Divadlo bez střechy Ostrava Comedia dell‘ morte
15:00 Studio dell‘ arte České Budějovice Pohádky
16:00 Cirkus jinak Ostrava Kouzelné klaunice – Pod šapito
17:00 Divadlo bez střechy Ostrava Dědictví
18:00 Studio dell‘ arte České Budějovice Romeo a Julie aneb Kašpárek v Londýně
12:00-19:00 Přijel k nám cirkus cirkusová školička, historický kolotoč, hry pro děti

 

Zdroj: http://www.moporuba.cz/cs/o-porube/aktualne/hlavni-trida-privita-umelecky-happeninporubag