Mezi nejlepšími nahrávkami roku 2013 je i hudební záznam z Ostravských dnů

Jeden z nejznámějších světových hudebních kritiků Alex Ross shrnul 18. prosince v časopise The New Yorker seznam nejlepších koncertů a nahrávek, které vyšly v roce 2013.   Na tomto prestižním seznamu také CD s hudbou Alvina Luciera: Orchestra Works, které   vznikly na festivalu Ostravské dny nové hudby v letech 2001 a 2003.

V anglicky mluvícím světě je Alex Ross nejznámějším hudebním kritikem. Je držitelem prestižního ocenění “MacArthur Genius Grant” a věnuje se převážně publikacím o hudbě, i když je též hlavním kritikem prestižního amerického intelektuálně-kulturního časopisu The New Yorker. Jeho stěžejní kniha The Rest Is Noise, která je považována za jednu z nejzásadnějších a nejoceňovanějších knih věnovaných hudbě 20. století, vyšla vloni také v českém překladu “Zbývá jen hluk”.

Oceněnou nahrávku z Ostravských dnů v roce 2013  vydalo New World Records (New York). Hraje Janáčkova filharmonie Ostrava s dirigenty Petrem Kotíkem, Zsoltem Nagyem a Christianem Armingem.

Odkaz na článek: http://www.newyorker.com/online/blogs/culture/2013/12/notable-classical-performances-and-recordings-of-2013.html 

ostr