Mezinárodní den tance bude slavit i Ostrava

Národní divadlo moravskoslezské se společně s Multižánrovým centrem současného umění Cooltour připojuje k oslavě Mezinárodního dne tance. V úterý 29. dubna čeká návštěvníky Masarykova náměstí zajímavý taneční program, který roztančí celou Ostravu.

Cílem akce, za níž v České republice stojí občanské sdružení Vize tance, je spojit dohromady tanec, jeho různé podoby a oslavit tuto divadelní formu. Radovat se z její univerzality rušící veškeré bariéry a spojit lidi dohromady společným jazykem – tancem.

Sraz diváků i tanečníků se uskuteční v úterý 29. dubna v 16.30 hodin na Jiráskově náměstí (Kuří rynek), kde se uskuteční velký taneční souboj: „K vidění bude mnoho tanečních stylů, takže se nebudou nudit ani konzervativní jedinci zbožňující ladné baletní pohyby, ani neklidní tvrďáci holdující pouličním stylům. Jde o to, ať je zábava! Když se baví tanečník při svém vystoupení, většinou se baví i diváci,“ láká diváky moderátor a demisólista souboru baletu NDM Filip Staněk.

Ostravská oslava vyvrcholí v 17 hodin na Masarykově náměstí představením společné choreografie (flashmobu), kterou pro tento den připravila Vize tance. Jedná se o jednoduchou, přibližně 1 minutu dlouhou choreografii – letos připravenou ve stylu street – která je pro všechny zájemce volně ke stažení pod odkazem http://vimeo.com/91359293. Společný tanec na Masarykově náměstí proběhne pod vedením vynikajících street tanečníků ze skupiny Beat up a člena baletu souboru NDM Patricka Ulmana s vírou, že se k tanci připojí další zájemci z řad přihlížejících diváků.

„Diváci budou mít také možnost zhlédnout ukázku skotských tanců z baletu La Sylphide, který měl premiéru 24. dubna 2014,“ dodává šéfka baletu NDM Lenka Dřímalová.

 Více informací a kompletní program na: http://www.ndm.cz/cz/balet/clanek/1212-mezinarodni-den-tance-29-dubna-se-bude-v-ostrave-tancit.html

tanec