Minikino bude v létě promítat i venku, filmy se budou hrát i na sídlišti Fifejdy

Sérií venkovních filmových promítání by měla oživit městské centrum a sídliště Fifejdy. Sezónu zahájí šestice projekcí na sídlišti Fifejdy. Promítat se bude na dvoře základní školy na ulici Generála Píky každý večer od pondělí 14. až do soboty 19. července. Začátky představení budou ještě upřesněny a v závislosti na světelných podmínkách se však mohou upravit i daný den. Letní kino se na Fifejdy vrátí ještě jednou, a to na sklonku letních prázdnin. Promítat se bude opět každý večer od 25. do 30. srpna.

Kino u řeky a Kino před kinem jsou názvy projekcí, kterými městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz nahradí filmovým fanouškům třítýdenní přerušení provozu Minikina, zapříčiněné rekonstrukcí kinosálu. Celkem půjde o osm promítání, z nichž první se odehraje ve středu 30. července na Havlíčkově nábřeží v místě průsečíku s ulicí Matiční, kde před nedávnem vznikla předsunutá terasa vyčnívající nad řeku, vybavená lavičkami a barevným osvětlením, které poskytuje místu v nočních hodinách nezaměnitelnou atmosféru. Kino u řeky se na toto místo vrátí ještě dvakrát, ve středu 6. a 13. srpna. Kino před kinem, jak už název napovídá, bude promítání před budovou samotného Minikina. Termíny promítání jsou následovné 1. 8., 2. 8., 8. 8., 9. 8. a 15. 8. , tedy páteční a sobotní večery. Návštěvníci filmových představení před Minikinem nebudou ochuzeni o zázemí kinokavárny, jejíž provoz nebude rekonstrukcí kinosálu omezen. Lidé si také mohou přinést vlastní chlebíčky, domácí limonádu, pochlubit se svými výtvory ostatním.

Program filmových představení dramaturgicky zaštítí tým Minikina. Diváci se mohou těšit na snímky české i zahraniční a pestrou žánrovou směsici, ve které si každý přijde na své. Dojde na konverzační komedie, úspěšné hollywoodské blockbustery, ale například také na cestopisný dokument. Program bude uveden na www.ckv-ostrava.cz.

Zdroj: TZ MO MOaP

20140629-142648-52008771.jpg