Na Španělský kulturní týden zavítá i oceňovaný madridský spisovatel David Llorente

V době 400. výročí úmrtí nejslavnějšího spisovatele všech dob, Miguela de Cervantese, se spojila dvě významná hispanistická pracoviště a připravila Týden španělské kultury, který je otevřen všem zájemcům o tuto krásnou, byť v poslední době problematickou, jihoevropskou zemi.

V týdnu od 1. do 8. března 2016 nebude Ostravě vládnout jen filmový festival La película, který v prostorách Minikina Kavárny předvede to nejlepší ze současné španělské kinematografie. Také do jiných kulturních a vzdělávacích institucí pronikne Španělsko a hispánský svět v plné síle.

Série přednášek, workshopů, gastronomických i divadelních zážitků, které budou probíhat mimo jiné na Filozofické fakultě OU, v Antikvariátu Fiducia, v restauraci Sí nebo v hudebním klubu Dock si pro ostravské posluchače hispanistiky, studenty středních škol i širokou veřejnost připravili členové katedry romanistiky a profesoři bilingvního gymnázia Hladnov. Ve čtvrtek 3. března od 15 hodin se v Antikvariátu a klubu Fiducia koná diskuse s oceňovaným španělským spisovatelem Davidem LLorentem o jeho novém románu Madrid:frontera.  David Llorente, madridský spisovatel, vydal pět novel a obdržel za ně několik španělských i zahraničních ocenění. Jeho poslední kniha „Mám tě rád, protože mě krmíš“ způsobila velký rozruch na sociálních sítích a byly o ní vydány recenze ve všech celostátně vydávaných novinách. Byl také zařazen novinami ABC mezi nejlepší romány roku 2014. Ve Fiducii představí nový román Madrid:frontera.

image