Nekonvenční vánoční jarmark počtvrté

Letos je vánoční jarmark, který pořádá klub Cooltouŕ naplánován na zlatou neděli 21.12. od 10:00. Těšit se můžete tradičně na desítky originálních rukodělných tvůrců z Moravy, Čech a Slovenska, autorské workshopy pro děti a dospělé po celý den, pohodovou až rodinnou atmosféru, domácí jídlo a nefalšovaný vánoční punč.
Pro rodiče malých zvídavých dítek je letos připravena novinka- dětský tvůrcí koutek s hlídáním na téma „recyklované Vánoce“. Nudit se děti rozhodně nebudou, naučí se tvořit vánoční ozdoby z běžně dostupných materiálů a vnesou tak letos do Vaší předvánoční výzdoby kus vlastní kreativity. Vyrábet se budou vánoční přání zdobené plíšky od čajových svíček, Andílek ze šišky a zbytkových materiálů nebo vánoční řetězy z šišek, pomerančové kůry, arašídů a nití.

Pro děti, ale i dospělé je dále připraven následující tvůrčí a zábavní DOPROVODNÝ PROGRAM:

Coolnička – tvůrčí dílny

11:00 – 12:50 EVUSHAA – vánoční ORIGAMI Z RECYKLOVANÝCH STARÝCH KNIH. Materiálem budou staré, bezcenné, vyřazené knihy, skvosty typu „O marxismu a leninismu“, které povýšíme na stylové a jedinečné origami. (od cca 12-ti let)

13:00 – 14:50 ATELIER-KOIRA-KISSA – VÁNOČNÍ KAPR JE STÁLE MODERNÍ! Tradiční symbol českých Vánoc netradičně! Výroba (nejen) vánoční závěsné dekorace alias proutěného rybáka vyplétaného proutím, pedigem, šémy a textilem. (pro malé i velké)

15:00 – 16:50 LORIJANA – JAPONSKÁ VAZBA – výroba šitých zápisníčků z recyklovaného papíru a textilií, sešitých jednoduchou tradiční japonskou vazbou. Přijďte udělat radost sobě či druhému originálním vlastnoručně vyrobeným dárečkem. (od cca 12-ti let)

Coolna – tvůrčí dílny a představení pro děti

10:20 – 10:50 Divadlo LOUTKOVÝ SVĚT: SUVELÍČKOVA VÁNOČNÍ PŘÍHODA ANEB JAK SUVELÍČEK KE KOCOUROVI PŘIŠEL – loutková pohádka pro nejmenší

11:00 – 12:50 DAVID VELČOVSKÝ – dětská tvůrčí dílna LOUTKÁČEK
Přijďte se inspirovat a zpříjemněte si dlouhé vánoční zimní večery výrobou loutek z různých přebytečných materiálů, které doma najdete. Pro radost celé rodiny i pro dobrou věc.

13:00 – 13:30 Divadlo LOUTKOVÝ SVĚT: STRAŠFUŇÁKOVY POHÁDKY – interaktivní loutkové příběhy pro děti se skřítkem Strašfuňákem

14:00 – 14:45 Divadlo: MYŠKA KLÁRKA A VEVERKA TERKA SE TĚŠÍ NA JEŽÍŠKA – pohádka o kouzlu Vánoc a o tom, proč je slavíme. Trocha legrace i nostalgie nejen pro nejmenší.

15:00 – 16:50 CHRISS POLA – dětská tvůrčí dílna PRSTOVÉ LOUTKY. Prasátko, myška, kočička, králík, had, papoušek a koník Pipi dlouhé punčochy už se těší na Vaše hravé ratolesti. Přijďte si vyrobit své prstové zvířátko z krásných autorských tisků na recy papíře a zkrášlit je ústřižky z použitých tiskovin. Dejte průchod fantazii a papíru nový život!

Vstup na doprovodný program zdarma.

Novinkou je letos také rozšíření akce na nově vybudovanou VENKOVNÍ SCÉNU před Cooltourem, kde bude k dispozici stylový punčový bar v kontejneru, malý sousedský trh Bebešák a NEKONVENČNÍ VÁNOČNÍ FOTOKOUTEK, kde na vlastní kůži zažijete jak funguje prababička dnešních digitálů, Camera obscura, a kde budete moci zapózovat a na místě získat vtipné profi foto za babku jako dárek pro své blízké či na památku.

IMG_0738.JPG