Noc s Andersenem v Národním divadle moravskoslezském

Ateliér pro děti a mládež při NDM se společně s Národním divadlem moravskoslezským již podruhé zapojí do celostátní literární akce Noc s Andersenem 2016, a to 1. dubna od 20 hodin.Noc s Andersenem je jednou z akcí, kterou nejen české knihovny svádí – v konkurenci populárnějších médií – boj o zájem dětí a dětské čtenářství. K tomuto boji se již podruhé také přidá Ateliér pro děti a mládež při NDM ve spolupráci s Národním divadlem moravskoslezským. V pátek 1. dubna je pro dvacet dětí ve věku od 6 do 10 let připravena v Divadle Jiřího Myrona pohádková noc – noční dobrodružství v podobě her a soutěží rámované příběhem Malé mořské víly. Vždyť právě pohádka Hanse Christiana Andersena Malá mořská víla oslaví v tomto roce 180. výročí svého napsání. A jak se to hezky spojuje; 40. výročí oslaví také filmová verze pohádky Karla Kachyni s Miroslavou Šafránkovou v hlavní roli.

„Naše Noc s Andersenem ovšem nebude filmová, ale ryze divadelní – děti budou mít možnost navštívit zákulisní prostory divadla, do kterých se běžný divák dostane pouze zřídka: zkušebnu, baletní sál, jeviště… Také si vyzkouší, jaké to je nocovat ve foyeru divadla ve vlastním spacáku,“ uvádí divadelní lektorka Tereza Strmisková. Program akce připravují divadelní lektorky NDM ve spolupráci se studenty oboru kulturní dramaturgie se zaměřením na divadlo Slezské univerzity v Opavě a herci NDM.

Chcete, aby vaše dítě zažilo noc plnou neočekávaných překvapení a zároveň se podívalo do zákulisí divadla? Neváhejte a zašlete přihlášku. Kapacita akce je omezena – zbývají poslední místa! Více informací na: www.ndm.cz v sekci Ateliér.

Noc s Andersenem začíná 1. dubna ve 20 hodin v Divadle Jiřího Myrona.

image