Osmá Literární sprcha uvítá Ivanu Myškovou a Ondřeje Lipára

V sobotu 18.října se bude konat osmá Literární sprcha, pořad věnovaný autorskému čtení. Od 18 hodin vystoupí v řetízkové šatně Dolu Michal prozaička Ivana Myšková a básník Ondřej Lipár. Představí se také Norbert Závodský, který spolu s herci uvede dramatické dialogy. O hudební ozvěnu autorského čtení se postará kytarista Martin Dytko. Program večera bude netradičně zahájen čtením v trolejbuse, sraz bude v 17:30 na zastávce Husův sad..

„Jsem ráda, že Ivana Myšková a Ondřej Lipár přijali naše pozvání. Svým prozaickým debutem „Nícení“ si Myšková vysloužila uznání literární kritiky. Lipár uvede v Ostravě svou druhou básnickou sbírku „Komponent“ vydanou začátkem tohoto roku.Jejich čtení nejen seznámí s produkcí prestižního nakladatelství Fra, ale díky industriálním kulisám bude zážitkem i pro ty, kteří zatím nepřišli do kontaktu s jejich tvorbou,“řekla Zuzana Vodehnalová, která je hlavním organizátorkou kulturního života na Dole Michal.

 „Literární sprcha“ je série autorských čtení, která byla zahájena v loňském roce. I díky tomu, že do Ostravy přivádí ty nejzajímavější současné prozaiky a básníky, se těší z rostoucí přízně publika.

 „V řetízkové šatně vůbec poprvé představíme během jediného večera prózu, poezii i drama.Program zahájíme už během cesty trolejbusem, kdy budeme číst z povídkového souboru „Mapa Anny“, nové knihy Marka Šindelky, který byl hostem první Literární sprchy. Návštěvníky proto budeme čekat už v 17:30 na zastávce Husův sad,“ řekl Jan Nemček, který bude akcí provázet.

 Svou tvorbu představí návštěvníkům i Norbert Závodský, nyní studující na pražské DAMU. Závodský stál u zrodu frýdeckomísteckého činoherního souboru Komorní scéna 21, se kterým připravil a uvedl několik autorských inscenací. Časopisecky také publikoval své básně.

IMG_2473.PNG