Ostrava podpořila přeměnu chátrajícího hotelu na vysokoškolské koleje, IDnes 25. 4. 2013

Někdejší slavný ostravský Hotel Palace, který v posledních letech chátrá, je o krok blíž přestavbě. Zastupitelé totiž souhlasí s podporou projektu na přeměnu historicky cenné stavby v centru Ostravy na vysokoškolské koleje.

Město projekt přestavby doporučí k přidělení osmdesátimilionové evropské dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

„Ostrava nám teď projekt musí předložit a my ho budeme posuzovat jako každou jinou žádost o dotaci,“ řekl mluvčí dotačního úřadu Michal Sobek.

Petr Skrla, spolumajitel firmy Sedm stromů, která Palace v prosinci 2010 koupila, už dřív MF DNES řekl, že stavební povolení k přestavbě už společnost vlastní, a když vše půjde dobře, rekonstruovat začne v říjnu.

„Dílo v hodnotě do 190 milionů korun bychom chtěli dokončit za rok, na podzim 2014,“ řekl Petr Skrla.

Na nově vzniklých kolejích by mohlo najít ubytování 350 studentů ostravských vysokých škol nebo třeba konzervatoře. A v létě třeba i návštěvníci vícedenních akcí na Ostravsku. To by uvítali i pořadatelé Dnů NATO.

„Každý rok se potýkáme s nedostatkem vhodných ubytovacích kapacit v souvislosti s naší akcí. Věříme, že by stavba kolejí na místě bývalého hotelu Palace mohla přinést v této oblasti zlepšení, a to i díky očekávaní nižších cen za ubytování v centru Ostravy. To by mohlo podpořit i konání dalších akcí v Ostravě,“ řekl Zbyněk Pavlačík, šéf sdružení JAGELLO 2000, které Dny NATO pořádá.

Zdroj:  http://ostrava.idnes.cz/ostrava-podpori-premenu-chatrajiciho-hotelu-na-vysokoskolske-koleje-1kq-/ostrava-zpravy.aspx?c=A130425_1921597_ostrava-zpravy_jog