Ostravská divadla se představí v Praze

Strhující dramatický příběh Jaroslava Havlíčka Petrolejové lampy, jedno ze stěžejních operních děl 20. století – Prokofjevův Ohnivý anděl či divadelní zpracování slavného románu Hermana Kocha Večeře – to je pouze malá ochutnávka letošního programu divadelní přehlídky Ostrava v Praze!!!. Nejúspěšnější ostravské inscenace Komorní scény Aréna, Národního divadla moravskoslezského, Divadla loutek Ostrava nebo Divadla Petra Bezruče se v Praze představí od 4. do 15. listopadu.

Ostravská divadla jsou stejně jako jejich domovské město fenoménem nejen u nás, ale i za hranicemi. Úroveň divadelní produkce v moravskoslezské metropoli je konstantně vysoká a jednotlivé inscenace se pravidelně umisťují ve výročních anketách a jsou úspěšné v oborových cenách. „Současné ostravské divadelnictví je pozoruhodné svou vitalitou a tvořivostí v prostředí, které se syrovostí každodennosti zřetelně odlišuje. Má svůj vlastní jazyk a neopomenutelnou roli hraje vždy i vizuální stránka,“ říká Jiří Nekvasil, ředitel Národního divadla moravskoslezského.

Své ostravské kolegy uvítají v první polovině listopadu Státní opera Praha, Divadlo Na Vinohradech, Divadlo Komedie a Divadlo v Celetné.

Kompletní program najdete zde: https://vpraze.ostrava.cz/program

ovavpraze