Ostravská kapela Apatyka vystoupí v Divadle loutek

Kapela Apatyka vznikla mezi mladými herci z ostravské konzervatoře. Základem byl Patrik Děrgel, Pavla Gajdošíková a Michal Sedláček a později Paulina Šoltisová. Když se Patrik Děrgel definitivně přestěhoval do Prahy, vyjádřil přání, ať Apatyka pokračuje dál bez něj. A tak Pavla Gajdošíková a Michal Sedláček dále koncertují.
V úterý 24. 6. v Divadle loutek budou posluchači svědky nepravděpodobné hudební sestavy, díky hostům, kteří přijali pozvání. Můžete se těšit i na tyto hosty:
Norbert Lichý – Bicí
Vladislav Georgiev – Housle
Lukáš Hradil – Baskytara
Akce se uskuteční na alternativní scéně Divadla loutek od 19:00. Za hezkého počasí se možná přesune i do amfiteátru.

Apatyka je originální a tudíž těžko zařaditelná. Je ovlivněná folkem, rockem i metalem, McFerrinem, Nohavicou, Ortenem, konzervatoří a Ostravou. Tahle zběsilá směs má u diváků velký ohlas. Jelikož mají všichni členové Apatyky zkušenost s herectvím, jsou schopni jakkoliv improvizovat a Apatyka se tak nebrání vůbec ničemu. Nejraději má velké akce jako festivaly, soutěže a koncertní haly, kde jsou lidé na Apatyku správně naladění.
V původním obsazení vyhrála Apatyka Dětskou Portu v Praze v roce 2008. Objevila se i na několika akcích zejména v Praze (Barování, Carpe Diem) a Ostravě (Youth for Youth, Garage).

20140621-180621-65181891.jpg