Ostravská Komorní scéna Aréna je nejlepším divadlem roku, proměnila všech pět nominací na Cenu divadelní kritiky

Inscenací roku 2015 se stalo Slyšení Tomáše Vůjtka. Na jevišti Komorní scény Aréna v Ostravě hru nastudoval Ivan Krejčí. Po vítězství v anketě Divadelních novin v neděli dostala cenu za nejlepší inscenaci roku i v Cenách divadelní kritiky, dříve známých jako Ceny Alfreda Radoka.
Ostravská Komorní scéna Aréna dostala i cenu pro nejlepší divadlo roku, Slyšení bylo oceněno jako nejlepší poprvé uvedená česká hra a Marek Cisovský dostal cenu za mužský herecký výkon v této hře. Ztvárnil nacistického zločince Adolfa Eichmanna, který se ve hře snaží před bohem a dalšími postavami vylíčit svůj pohled na události druhé světové války a především na vraždění Židů. Autor vycházel z původních nahrávek, které nacistický pohlavár v 50. letech namluvil v Argentině, a z jeho výpovědi před soudem v Jeruzalémě. . Herec Marek Cisovský obdržel cenu za Do Arény putuje i cena v kategorii Talent roku, a to pro mladého herce Štěpána Kozuba.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/ceny-divadelni-kritiky-si-odnasi-ostravska-komorni-scena-arena-pvq-/kultura.aspx?c=A160320_183416_ln_kultura_ELE

image