Ostravská muzejní noc letos oslaví 5 let

V sobotu 25. května 2013 se od 17 hodin do půlnoci v rámci celé Ostravy společně představí 30 soukromých i státních organizací, které se pravidelně zapojují do kulturního života města i Moravskoslezského kraje.
V letošním roce se Ostravská muzejní noc uskuteční popáté. Vzhledem k tomuto půlkulatému výročí se organizátoři rozhodli připravit slavnostní zahájení, které se uskuteční v 17.30 hodin před budovou Nové radnice na Prokešově náměstí. Festival bude slavnostně zahájen hromadným pouštěním balónků, které budou pro všechny návštěvníky připraveny ve stáncích na Prokešově náměstí. Za přítomnosti představitelů města a Asociace muzeí a galerií České republiky, která festival celorepublikově zaštiťuje, se pak balónky společně vypustí a odstartuje tak další ročník tohoto výjimečného festivalu.
Také letos se můžete těšit na nové účastníky. Své podzemní skryté prostory představí Moravskoslezská vědecká knihovna. Miniuni svět miniatur na Černé louce Vás pro změnu přenese do jiných zemí. Tyflocentrum nakonec představí tajemné světy nevidomých.
Jako novinku pro Vás organizátoři letos připravili online rezervační systémy, abyste se vyhnuli čekání ve frontách. V brožurce hledejte symbol R, který znamená, že si můžete místo na vybranou aktivitu zarezervovat dopředu. Všechny potřebné informace pak naleznete na webových stránkách www.ostravskamuzejninoc.cz  asi týden před akcí.
Nenechte si ujít výjimečný kulturní program, který pro Vás organizace připravily, a vydejte se s nimi na netradiční putování za dobrodružstvím a zábavou. Také letos budou k dispozici zvláštní autobusové linky, které zájemce přepraví mezi zúčastněnými institucemi zdarma.

muzejni