OSTRAVSKÁ MUZEJNÍ NOC OPĚT NABÍDNE NOČNÍ ROZPTÝLENÍ

Třicet čtyři ostravských kulturních center otevře v rámci celorepublikového festivalu Muzejní noc své brány veřejnosti zdarma až do pozdních nočních hodin. V sobotu 7. června 2014 od 17 hodin do půlnoci se v rámci celé Ostravy pošesté uskuteční festival Ostravská muzejní noc 2014. Společně se představí 34 organizací, které se zapojují do kulturního dění města Ostravy i Moravskoslezského kraje. Festival bude zahájen společným vypouštěním mýdlových bublin v 18 hodin před budovou Nové radnice na Prokešově náměstí za účasti představitelů města a organizací, které vznik ostravského festivalu iniciovaly.

„V letošním roce budou návštěvníci ke společnému zahájení potřebovat bublifuky, které si mohou vyzvednout již od 17.30 hodin před budovou Nové radnice nebo si mohou přinést vlastní,“ dodává Jana Šrubařová.

Jádro Ostravské muzejní noci 2014 tvoří kulturní stánky, které mají v Ostravě vybudováno renomé. Zakládajícími organizacemi jsou Galerie výtvarného umění v Ostravě a Ostravské muzeum. Festival již tradičně obohatí i nově zapojené subjekty Stará aréna, Železniční muzeum moravskoslezské, PLATO – platforma (pro současné umění) Ostrava a v neposlední řadě také Český rozhlas Ostrava.
Stejně jako vloni nabídnou všichni zúčastnění vstup zdarma, zvláštní autobusové linky budou mezi jednotlivými institucemi přepravovat rovněž zdarma.
„U vybraných aktivit si návštěvníci mohou svá místa zarezervovat prostřednictvím online systému od pondělí 2. června na webových stránkách Ostravské muzejní noci,“ doplňuje Andrea Węglarzyová.

Festival muzejních nocí, který zaštiťuje Asociace muzeí a galerií ČR, je primárně zaměřen na činnost muzeí a galerií. Ostravské muzejní noci 2014 se však neúčastní pouze muzea a galerie, ale ve spolupráci s nimi také další organizace, jejichž náplň se prolíná s muzeální činností, kulturou či vzděláváním, ať už se jedná o divadla, knihovny, umělecké školy, kavárny či samotnou Radnici města Ostravy.

Podrobný program jednotlivých organizací je zobrazen na webových stránkách www.ostravskamuzejninoc.cz, facebooku a v informační brožuře, která je k dispozici zdarma v zúčastněných organizacích a na veřejných místech Ostravy. V brožurce rovněž návštěvníci naleznou jízdní řády k zvláštním autobusovým linkám a mapky institucí.

20140603-222108-80468926.jpg