Ostravská Noc divadel a instalace naučné cedule u bývalého Německého domu

Víte, kde dříve byly scény vašich oblíbených ostravských divadel? Kde hráli Bezruči? Odkud přišla Komorní scéna Aréna do nových prostor? Nechodili jsme jako malé děti do Divadla loutek někam jinam než dnes? A existovalo vůbec Národní divadlo moravskoslezské? Víte, kde se nacházel Německý dům, u něhož nainstalujeme naučnou cedułi?

Na všechny otázky odpovíme při noční divadelní pouti s historikem Martinem Strakošem v sobotu 21. listopadu od 19:00. Do Noci divadel 2015 se opět zapojila všechna ostravská profesionální divadla (Národní divadlo moravskoslezské, Divadlo Petra Bezruče, Komorní scéna Aréna, Divadlo loutek Ostrava) spolu s okrašlovacím spolkem Za krásnou Ostravu a Antikvariátem a klubem Fiducia.

Noční pouť podzimní Ostravou se tentokrát bude konat s historikem Martinem Strakošem. Ten nás provede po místech, ve kterých dříve působila naše ostravská divadla. U jednotlivých zastavení se dovíme nejen něco o historii dané budovy, ale zároveň také odhalíme naučnou ceduli u bývalého Německeho domu, vznikající v upomínku na dřívější divadelní minulost místa. Naučná cedule vznikne ve spolupráci s okrašlovacím spolkem Za krásnou Ostravu a Antikvariátem a klubem Fiducia. A co víc, třeba se nám vzpomínkou podaří vyvolat ducha dávnějších dob a objeví se mezi námi herci jednotlivých scén.

Milí poutníci, naše putování bude mít omezenou kapacitu míst.
Proto si, prosím, svá místa včas rezervujte prostřednictvím rezervačního formuláře na
http://www.ndm.cz/cz/stranka/436-noc-divadel-2015.html

Budou se konat dvě divadelní procházky za sebou. Začátek procházek je v 19.00 a ve 21.30 hodin u Domu kultury města Ostravy.

image